Zero Kiryuu

Zero Kiryuu Zero Kiryuu Zero Kiryuu Zero Kiryuu

Adı: Zero Kiryuu
Yaşı: 17
Kan Grubu: A
Sınıf: Gündüz Sınıfı
Göz Rengi: Hafif Menekşe
Saç Rengi: Gümüş
Boyu: 1.80 cm
Silahı: Bloody Rose (Kanlı Gül.)
En Sevdiği Alıntı: "Ne istiyorsunuz Vampirler?!"

Yuki'nin çocukluk arkadaşıdır. Okulun gardiyanlarındandır. Yuki müdürün evine geldiğinden beri, ona yakın bir ilgi duymuştur. Ailesi, Vampir Avcılarından biridir. Zero ve kardeşi Ichiru küçükken, aileleri safkan bir vampir olan Shizuka Hio tarafından öldürülmüştür. Bundan dolayı Vampirlere karşı içinde derin bir nefret barındırmış ve daha iyi bir Vampir Avcısı olmaya çabalamıştır. Fakat durum, göründüğü gibi olmayacaktır...
Çünkü, Zero'nun bir sırrı vardır.

Mangayı okumayanlar için tavsiye edilmez. Ağır spoiler içermektedir.

Spoilerları farenizle seçerek ya da ctrl+a yaparak okuyabilirsiniz.


Aslında Zero, Shizuka'nın ailesine yaptığı saldırı esnasında, Shizuka tarafından ısırılmıştır ve vampire dönüşmüştür. Bunu da Yuuki'den gizli tutmaya çalışmıştır. Vampir dürtüleri ortaya çıkmaya ve onları kontrol edememeye başlayıncaya kadar bunu devam ettiriyordur fakat dayanamayıp Yuuki'nin kanını içtikten sonra her şey ortaya çıkar. Zero, çoğu vampirlerinde vücudunun açlığını kontrol etmek için aldığı kan tabletlerini kullanmayı reddetmiştir. Yuuki'nin kanı susuzluğuna yardımcı olmuştur. Her ne kadar bol bol Yuuki'nin kanını içse de, sonunda Level E vampirine dönüşecektir.

Yuuki'ye karşı romantik duygular besler. 37'inci bölümde, Yuukinin vampir olduğunu söylemesi nedeniyle silahını ona hedefler. Duygularını göstermek için Yuuki'yi iki kez öpmeye çalışmıştır.

38'inci chapter'ın sonunda, avcı birliği tarafından Level E'ye dönüşeceği için emniyet altına alınır ve bir zindana kapatılır.

39'uncu chapterde Kaname Zero'nun kendisi'nin ve Yuuki'nin güçlü rakibini yenecek olan tek kişi olabileceğini ima eder ve satranç taşındaki "Kral" olduğunu söyler. Piyon büyüyüp kral olacak ve en sonunda her şeyi yiyecektir. Zero ayrıca hem bir vampir, hem de en güçlü olan vampir avcılarından biridir.

Yuuki ve Kaname'nin kanını emmesi sayesinde, Rido'yu yenebilecek olan tek en güçlü olan vampir avcısı olacaktır.

Bölüm 39'un sonunda, Zero'nun kardeşi Ichiru, Zero'nun vampir öldürme silahi Bloody Rose'u (Kanlı gül.) alıp onu tam göğsünden vurur. Daha sonraysa kendi kanını verip kurtarır. (Level E'ye dönüşümü yavaşlayarak safkan vampire dönüştü mü yoksa Level E'ye mi dönüştü daha belli olmamıştır.)

Bloody Rose, Zero'ya Okul Müdürü Cross tarafından verilmiştir. Yuuki'yle birbirlerine söz vermişlerdir, eğer Level E'ye dönüşürse, Yuuki onu "Bloody Rose'la kendi elleriyle öldürecektir.

NANA'dan Not: Sulanmanızı tavsiye etmiyorum O_o