Yuuki Cross

Yuuki Cross Yuuki Cross Yuuki Cross Yuuki Cross

Adı: Yuki Cross(?)
Yaşı: 16
Kan Grubu: 0
Sınıfı: Gündüz Sınıfı
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Boyu: 152 cm
Silahı: Artemis
En sevdiği alıntı: "Kaname-sama!"

Cross Akademisinin müdürünün üvey kızıdır, 10 yıl önce bir vampir tarafından saldırıya uğramıştır ve saldırıya uğradığı andan önceki hafızasını hatırlayamamaktadır. Onu bu saldırıdan Kaname Kuran kurtarmıştır ve onu hayat kurtarıcı olarak gördüğü gibi âşıktır. Minnet borcu hisseder.
Zeroyla, üvey babası Kaien Cross aracılığıyla tanışmıştır. Zero onun için çok değerlidir ve onada bir takım hisler besler.

Mangayı okumayanlar için tavsiye edilmez. Ağır spoiler içermektedir.

Spoilerları farenizle seçerek ya da ctrl+a yaparak okuyabilirsiniz.


Yuuki aslında safkan bir vampirdir. On yıl önce Kuran ailesi, Rido Kuran tarafından saldırıya uğramıştır. Bundan dolayı Yuuki'nin annesi Juri Kuran, normal bir insan olarak yaşamasını isteyip Yuuki'nin hafızalarını, güçlerini ve saf vampir kanını mühürledi. Okulun müdürü Kaien Cross'un himayesine alındı. Bu nedenden dolayı da, saldırıdan önceki hafızasını kaybetti. Ama Kaname tarafından vampir saldırısından kurtarıldığından beri, ona derin hisler beslemekteydi. Yuuki, genellikle neşeli ve hiçbir şeyi dert etmeyen bir kızdır. Çocukluk arkadaşı Zero'ya, çıldırma eşiğinden kurtulmasını için kanını vermiştir. Manga'nın 35'inci bölümünde, safkan bir vampir olduğu ortaya çıkar. Kaname ve Yuuki kardeş olmakla beraber, evlenebilmektedirler de. Çünkü safkan vampirlerde, kardeşle evlenmek normaldir. Yuuki'nin annesi ve babası da kardeştir ve akraba evliliği yapmışlardır.

Bölüm 37'de gösterildiği gibi, Zero'yla arasında geçen kısa konuşma esnasında Yuuki artık önceden olduğu gibi biri olmadığını söyler. Yuuki Zero'ya Vampir Yuuki'nin insan Yuuki'yi yediğini ve yeni Yuuki'nin önceden Zero'nun bildiği gibi bir Yuuki olmadığını söyler.

39'uncu bölümde, Yuuki'nin arkadaşı Yori, Yuuki'nin bir vampir olduğunu anlamış olur fakat hemen yanına gidip sarılıp niye ondan uzaklaştığını söyler ve "Seni aptal" der. Ayrıca bu sırada Kanamede, Yuuki alıp okuldan ayrılmayı planlamaktadır.

Güneş ışığına karşı hassastır, çünkü ilk defa vampir gözleriyle güneş ışığını görmüştür. Hafıza kaybından önce ailesi onu yeraltında gizli olan bir odada tutmuş ve diğer vampirlerin onu bulmasını engellemiştir.