Kaname Kuran

Kaname Kuran Kaname Kuran Kaname Kuran Kaname Kuran

Adı: Kaname Kuran
Yaşı: 18
Sınıf: Gece Sınıfı
Soyu: Level A Vampiri. (Safkan Vampir.)
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Boyu: 1.83 cm
En Sevdiği Alıntı: "Yuki benim değerli kızım. Bütün dünyada ki tek kişi."

Safkan bir vampirdir. Yuki'yi bir vampir saldırısından kurtarmıştır. Gece sınıfının başkanıdır, gece sınıfı öğrencileri ondan korkmakta ve saygı duymaktadır.
Gece sınıflarına karşı oldukça soğuk ve otoriter davranırken, Yuki'ye karşı hep sevecen ve tatlı davranmaktadır. Yuki'ye karşı bir ilgi duymaktadır ama bunun niye ve neden olduğu anlaşılamamaktadır. Ayrıca, Zeroyu öldürmemiş yaşamasına izin vermiştir, çünkü bunun Yuki'yi üzeceğini biliyordur.

Mangayı okumayanlar için tavsiye edilmez. Ağır spoiler içermektedir.

Spoilerları farenizle seçerek ya da ctrl+a yaparak okuyabilirsiniz.


Kaname, Yuuki'ye vampir olmayı isteyip istemediğini sormuştur. Vampir olursa, ömür boyunca beraber yaşayacaklardır. Yuuki'yi ısırmaktan kendini alıkoymaya çalışmaktadır. Zero'yu fazla sevmemektedir ve kıskanmaktadır. Bunun sebebi de Zero'nun Yuuki'yi ısırıp, kanını içmiş, hem de onu tehlikeye atmış olmasıdır. Daha sonra, Yuuki'yi uyandırmak ve gerçek forumuna dönüştürmek için onu ısırmak zorunda kalmıştır.

Zeroyu ısıran safkan bir vampir olan Shizuka'yı tanımaktadır. Daha sonra, Yuuki'yi korumak için, kanını içer ve daha sonra öldürür. Kanından geriye bir miktar bırakarak Zeronun içmesini sağlamak ister. (Level E'ye dönüşmemesi için.) Fakat Ichiru daha önce davranıp kanı içer.

Juri ve Haruka Kuran'ın gerçek oğlu olan Kaname'nin ruhu, Kuranların Atasının bedenine geçmiştir. Ruhu, Rido tarafından öldürülmüştür. Kendi ruhu da, Kanamenin bedeni içindedir. Kendisini, Kuranların atası olarak görür. Rido'yu öldürememektedir çünkü Kanamenin bedenindedir ve bu durumda Rido "Efendi"sidir. Juuri ve Haruka, kendi oğulları olmamasına rağmen, Kanameyi Yuuki'nin abisi olarak tekrar uyandırmışlardır. Juri ve Haruka gibi Yuuki ve Kaname'de kardeş oldukları halde evlenmeyi planlamışlardır.

Kaname, Zero'ya çıldırmasını önlemek ve Level E seviyeye dönüşümünü yavaşlatması için kanını vermiştir.