Hanabusa Aidou

Hanabusa Aidou Hanabusa Aidou Hanabusa Aidou Hanabusa Aidou

Adı: Hanabusa Aidou
Gerçek Adı: Aidan Fairbairn
Takma Adı: İdol
Yaşı: 17 (Vampir Yılına Göre.)
Gerçek Yaşı: 18
Sınıf: Gece Sınıfı
Soyu: Level B Vampiri. (Soylu Vampir.)
Göz Rengi: Mavi
Saç Rengi: Sarı
Boyu: 1.77 cm
Silahı: Buzu kontrol edebiliyor.
En Sevdiği Alıntı: "Kan Grubun Ne?"

Gündüz Sınıfı kızları tarafından "İdol" lakabıyla anılan Aidou, kuzeni Akatsuki Kain'le beraber, Kaname'nin sağ kolluğunu yapmaktadırlar. Bununla birliktede Kanameye olan büyük hayranlığıyla da bilinir. Aidou, Soylu sınıf yani Level B sınıfı bir vampirdir ve buzu kontrol etme gücüne sahiptir. Arkadaş canlısı gözükmesine rağmen birçok zaman oldukça şımarık ve zalim olabilir. (Yuukiye davrandığı zamanlar gibi.) Haddini aştığı zaman genellikle Kaname tarafından tokat yemeğe maruz kalmaktadır fakat buna rağmen Kanameye her zaman sadıktır. Zero'nun sırrını bilen birkaç kişiden biridir.

Aidou, Kanamenin Yuukiye verdiği değer ve ilgiden pek hoşnut değildir. Yuukiyi sevmediği halde katlanmaya çalışır çünkü Kaname Yuukiye çok değer verir. Ayrıca Yuukinin kanının çok güzel olduğunu da birçok kere söylemiştir.

Spoiler içerir*

Aidou, Kaname Shizukayı öldürürken gören tek kişidir. Kanameye ailesinin katilleri için yardım etmek adına gücünü paylaşacağından da bahsetmektedir. Kanameye karşı oldukça sadıktır. Kaname, Aidoyu bu konuda engellemesine rağmen, Aidou Kanamenin sakladığı Kuran ailesi sırlarının arkasında yatan gerçeği gizliden gizliye araştırmaya devam eder.

42. bölümde Rido tarafından saldırıya maruz kalacakken Yuuki ve artemisiyle kurtarılmıştır.