Bilinmesi Gerekenler

Bilinmesi Gerekenler

Vampirler ve Vampir Dereceleri:
Bir insan, safkan bir vampir tarafından ısırıldığında vampire dönüşmektedir. Vampirlerde yaşlanırlar fakat bu oran insanlara göre daha yavaştır. Vampirler geceden hoşlanırlar, günışığından nefret ederler fakat günışığı onlara zarar vermemektedir. Genellikle birçok vampirin zayıf noktası olan Haçlar, Sarımsaklar ve Kutsal Su onları etkilememektedir. Yaralarını çabucak kapatabilmeleri ve onarabilmeleri, zor öldürülmelerini sağlamaktadır. Vampir Avcıları da bu nedenle, bir silah kullanmaktadır.

Level A, safkan vampirlerin bulunduğu, çok küçük olsa da, çok güçlü bir azınlıktan meydana gelen seviyedir. Safkan vampirin bir insanı ısırması sonucu, o insan vampire dönüşebilir. Safkan olan kardeşler birbirleriyle evlenebilir, bu da oldukça yaygındır, nadir değildir.

Level B, ileri derece güçlere sahip olan, soylu vampirlerden oluşur. Level C ise sıradan vampirlerden meydana gelmektedir ve en büyük gruptur.

Level D, Level A yani safkan vampirler tarafından ısırılıp vampire dönüşen insanların oluşturduğu gruptur. Küçük bir gruptur.

En son grup Level E ise, neredeyse öldürme derecesine gelmiş ve çıldırmış, insan olan vampirlerden meydana gelmektedir. Diğerlerinden ayrılan farkı, oldukça tehlikeli olmasıdır. Level E'ye düşenler kan ihtiyacını ve içgüdülerini bir türlü kabullenemezler. Level D ya da Level E vampirleri Level B vampirleri tarafından kontrol altında tutulabilir.